Opel je jediným výrobcom ponúkajúcim inovatívny FlexFix systém, ktorý nevyžaduje žiadnu inštaláciu či demontáž – jednoducho sa vysunie zo zadného nárazníka ako zásuvka. Vďaka nemu je prevoz bicyklov jednoduchý a pohodlný. Toto riešenie umožňuje vynikajúca, kompaktná konštrukcia zadnej nápravy (vlečné ramená s Wattovým priamovodom).

FlexFix je ideálny pre tých, čo autom jazdia do práce, no chcú ho odstaviť na okraji mesta a pokračovať do práce na bicykli. Aj rodiny ocenia ponúkanú flexibilitu: ak napríklad deti ráno odídu do školy na bicykli, no cez deň začne pršať, rodičia ich môžu pokojne zobrať domov autom bez toho, aby museli najprv zájsť domov pre nosič. Všetko toto pohodlie si pritom nevyžaduje inštaláciu žiadneho prídavného nosiča.

Nosič FlexFix je integrovaný ako zásuvka v zadnom nárazníku. Stačí jednoduché potiahnutie páky umiestnenej pri okraji batožinového priestoru a nosič sa vysunie z nárazníka. Netreba žiadne špeciálne prípravky, či náradie.
Nosič bicyklov FlexFix, ktorý využíva prídavné zadné svetlá, unesie až dva bicykle s priemerom kolies 18 až 22 palcov. Najvyššia dovolená záťaž je 40 kg, teda dva dvadsaťkilogramové bicykle. Kvôli optimálnej bezpečnosti znie pri cúvaní vozidla varovný signál. Tento dômyselný transportný systém rozširuje kvantum šikovných úložných a odkladacích priestorov v novej Astre; je v ponuke aj pre modely Corsa a Antara.