Guvernér štátu Ohio John Kasich a Hidenobu Iwata, prezident Honda of America, pózujú vedľa konceptu Honda (Acura) NSX pri príležitosti oznámenia začiatku výroby v Performance Manufacturing Center v Marysville.

Tento závod, ktorý bude už treťou továrňou značky Honda v Ohiu, sa nachádza v blízkosti miestneho centra výskumného a vývojového strediska Honda R&D Americas, Inc., ktorý toto vozidlo pripravuje k výrobe (neďaleko je aj stredisko pre vývoj nových výrobných technológií spoločnosti Honda)

 

Performance Manufacturing Center bude zamestnávať približne 100 vysoko špecializovaných pracovníkov, ktorí budú vybraní z existujúcich závodov Honda v Ohiu. Rovnako aj pohonná jednotka sa bude montovať priamo v Ohiu.

 

Nová generácia NSX, ktorá bude v Európe a vo svete predávaná pod značkou Honda a v USA pod značkou Acura, vyvíja globálny výskumný a vývojový tím spoločnosti Honda, ktorý sídli v Los Angeles v Kalifornii a v meste Raymond v Ohiu. Teda môžeme hovoriť o "Made in USA" produkte.

Ted Klaus, ako šéf projektu pre novú Hondu (Acuru) NSX. Lásku k pôvodnej NSX nezaprie...

Spoločnosť Honda tiež oznámila, že vedením globálneho tímu zodpovedného za vývoj nového modelu NSX bol poverený Ted Klaus (to je ten týpek hore pri pôvodnej NSX...), vrchný inžinier Honda R&D Americas, zatiaľ čo Clement D’ Souza, zástupca vrchného inžiniera v Honda of America, povedie tím, ktorý model NSX uvedie v roku 2015 do sériovej výroby.

 

„Tento nový závod bude rovnako unikátny ako automobil, ktorý tu budeme vyrábať,“ uviedol D’Souza. „Pri príprave plánu pre tento závod sme detailne skúmali každý proces a hľadali sme dokonalú kombináciu remeselnej zdatnosti zamestnancov a technológií tak, aby sme vytvorili úplne nový prístup k výrobe.“

 

Nový model NSX  bude poháňaný uprostred umiestneným motorom V6 spojeným s hybridnou jednotkou Honda Sport Hybrid SH-AWD (Super Handling All Wheel Drive).  

 

Po dokončení výberu pracovníkov Performance Manufacturing Center sa začne ich školenie a zavádzanie výrobných procesov, ktoré budú pri výrobe nového modelu NSX používané. NSX novej generácie sa bude vyrábať iba v novom závode Performance Manufacturing Center. Okrem Severnej Ameriky sa bude model NSX vyvážať zákazníkom do celého sveta vrátane Európy.

A toto je novinka v celej svojej kráse - Nová honda NSX alias Acura NSX

Pôvodná Honda NSX sa od roku 1990 vyrábala v japonskom závode Takanezawa a potom sa výroba začiatkom roku 2004 presunula do závodu Suzuka, kde sa vozidlo vyrábalo ešte ďaľší rok (2005). Mimochodom, továreň Takanezawa bola prvou na svete, v ktorej prebiehala sériová výroba celohliníkovej automobilovej karosérie (teda nie Audi, ako si mnoho ľudí myslí...).