Novú Ladu Niva budú vyrábať pravdepodobne s troj- aj s päťdverovou karosériou... 

Možno mi teraz niektorí odporujú. Veď Niva nástupcu mala už pred 20 rokmi. Áno, koncom 90. rokov AvtoVaz a GM spoločne vytvorili Chevrolet Niva. Nebolo to práve orechové a novinka nedokázala nahradiť originál. Preto Rusi vyrábajú pôvodný typ s jemnými modernizáciami doteraz. Zdalo sa, že stará dobrá Niva ostane vo výrobe večne. Tomu je asi koniec. Príchod novej generácie je údajne naplánovaný už na budúci rok. Najneskôr do roku 2020. Dajme sa prekvapiť, či dodržia slovo. S nástupcom nás naťahujú pekných pár rokov...

Druhá generácia Nivy mala pôvodne vychádzať z Dacie Duster. Túto informáciu vyvrátil riaditeľ AutoVazu Nicolas Maure. Tým pádom sa všetky špekulácie vracajú na začiatok. Dizajn novej Nivy tiež nie je jednoznačný. Unikli len návrhy, ktoré trochu ťažia aj zo 40-ročného dizajnu. A tie práve vyzerajú najlepšie (zozadu trošku ako Fiat 500), hoci oveľa civilizovanejšie v porovnaní s deduškom. 


Každopádne, Lade sa na tamojšom trhu darí. Som veľmi zvedavý na novu Vestu, ktorá každým dňom dorazí k prvým majiteľom na Slovensku. Možno spojenie s alianciou Renault-Nissan prinesie tradičnej ruskej značke prospech a osoh.