Ladu Vestu navrhovali konštruktéri podľa „západných“ štandardov.
Lada Vesta Cross

Crossover alebo kombi s vysokým podvozkom?

Lada sa však neobmedzí len na sedan a nedávno odhalila novú karosársku verziu Vesta Cross. Zatiaľ ide iba o koncept, ktorý má však výrazne sériovú podobu. Výrobca si chce pred spustením výroby najskôr overiť záujem publika o novinku.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Pri pohľade do interiéru sa nemôžem ubrániť pocitu, že ruskí dizajnéri sa inšpirovali v automobilke Hyundai. Pritom taký exteriér vyzerá originálne. Dokonca nevyzerá ako bežný crossover, ale skôr ako karoséria kombi s poriadne vysokým podvozkom. Vyššia svetlá výška je na ruských cestách-necestách nutnosť. O vzhľad nových automobilov sa stará šéfdizajnér Steve Mattin, ktorý vytvoril nový štýl X. Písmeno X nájdeme napríklad na bočných prelisoch a maske. Lada Vesta Cross vychádza zo vzhľadu sedanu. V zadnej časti pridáva veľký batožinový priestor. Zdvihnutú karosériu chránia pred poškodením čierne a strieborné plasty. 


Ak príde verzia Cross do výroby, pod kapotou nájdeme pravdepodobne dva benzínové motory s výkonom 88 a 116 koní. Naftový motor by ste v ponuke hľadali márne. Crossover od Lady by mal zaujať najmä cenou. Verziu sedan predávajú Rusi za 400 000 rubľov, čo je v prepočte cca 5 350 €. Oslabený rubeľ by mohol priniesť automobilke vyššie predaje doma aj v zahraničí. Na európskom trhu bude Vesta zaručene drahšia.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Zdroj: autoforum