Veľkým prekvapením je volič automatu. Na obrázku vidno podobne jednoduchý a dizajnovo minimalistický prvok ako v novom Porsche 911 typ 992.

Dizajnom nakoniec asi predsa trochu prekvapí

Štvrtá generácia Škody Octavia je nielen v domovskej Českej republike stále mimoriadne horúcou témou. Jej svetová premiéra ohlásená na jeseň tohto roka je navyše na spadnutie, takže sa v okolí automobilky stále častejšie objavujú aj jej reálne testovacie exempláre pokryté kamuflážou. Nie inak je to aj v tomto prípade, napriek dômyselnej kamufláži je však zreteľné, ktorým smerom sa dizajn auta posunie.

Na najnovších špionážnych fotografiách je však zaujímavá iná vec – kabína auta. Nová Octavia totiž nechtiac ukázala interiér. Napriek zlej kvalite fotografií je jasne rozpoznateľná nová palubná doska s výrazným dotykovým stredovým displejom aj inak tvarovaným stredovým tunelom a digitálnym prístrojovým štítom. Grafika na stredovom displeji navyše pekne odhaľuje sériovú podobu mladoboleslavskej novinky. Originálne tvarovaný je volič prevodových stupňov (ide o verziu s dvojspojkovou prevodovkou DSG), namiesto klasickej páky je tu len akýsi „kolískový“ prepínač jazdných režimov. Je však možné, že ide o niektoré predsériové štádium voliča a v sériových vozidlách sa nakoniec neobjaví. Kedy automobilka uvoľní prvé oficiálne fotografie svojej novinky, zatiaľ nie je známe.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov