Aktuálne informácie, ktoré priniesol austrálsky magazín Motoring, doslova vyrážajú dych. Nové Audi TT RS príde s viac ako 400 konskými silami. To znamená, že prekoná aj predchádzajúcu verziu TT RS Plus. Novinka pod kapotu dostane 2,5 litrové TSI, ktoré pracuje aj pre RS3 Sportback. Bude však ešte silnejšie! Dostane 300 kW, teda 408 koní!

Neoficiálne informácie hovoria o výkone 300 kW (408 k). To znamená, že nové TT RS prekoná všetkých svojich predchodcov a aj nové RS3 Sportback s rovnakým motorom.

Minulogeneračné TT RS Plus na novinku nebude mať nárok...

Ak ide o správne informácie, tak benzínový agregát bude musieť prejsť zmenami, pretože vyšportovaná trojka bude mať „len“ 367 koní. Novinka by teda mala dosť väčšie turbo a zmenenú elektroniku. Žiadne elektrické turbodúchadlo však nečakajte, tento koncept údajne funguje len v prípade naftových motorov. V aute veľkosti tétečka by navyše pridané batérie zbytočne zvyšovali hmotnosť.

Maximálka bude v tomto prípade pravdepodobne limitovaná na 280 km/h a vodič stovku na tachometri uvidí za približne 4 sekundy. Žiadne informácie však nie sú oficiálne. Na tie si budeme musieť počkať. V rámci minulej generácie prišlo TT RS až tri roky po predstavení základného modelu. Istý časový odstup bude určite prítomný aj teraz.

Zdroj: motoring.com.au

Prečítajte si: Videotest Audi TT 2.0 TFSI quattro 8S III. gen - dostalo od nás vysoké body!