Čas premiéry sa blíži a vyzerá to tak, že predbežné čisté špekulácie naberajú jasné kontúry. 

Ešte nedávno sa všetkými médiami šírilo, že koniec manuálnych prevodoviek je jasný. Frank van Meel, šéf divízie M, ešte v minulom roku konštatoval, že manuálne prevodovky strácajú význam. V porovnaní s automatmi sú pomalšie a menej ekonomické. Tiež povedal, že bude záležať na zákazníkoch a ak si to budú priať, tak M3 postavia aj v takej verzii. Teraz však britský Car Magazin prináša doplňujúce informácie.  Verzia „Pure“ bude pravdepodobne základnou verziou v ponuke a bude disponovať vyššie spomenutými vlastnosťami. Doteraz sa tieto informácie iba šepkali. Vyzerá to tak, že bez vetra sa ani lístok nepohne, a to je prípad aj tejto M3.

Čo ešte by ste o pripravovanej novinke mali vedieť? Nová M3 bude pravdepodobne predstavená v jeseni na autosalóne vo Frankfurte. Pod kapotou bude preplňovaný motor s objemom 3,0 litra s výkonom 480 koní. To je o 30 koní viac, ako verzia M3 Performance v predchádzajúcej verzii. Zároveň schudne na váhe o niekoľko desiatok kíl. Na druhej strane prichádzajú špekulácie, že verzia M3 v predprodukčnom názve "Pure" so zadohrabom a manuálom bude priškrtená a na zadnú nápravu bude prenášaných o zhruba 20 koní menej, čiže "len" cca 460. Problém ani tak nie je v koňoch, ale v krútiacom momente. BMW totiž nemá manuálnu prevodovku, ktorá by zvládala takú porciu momentu.

Samozrejme, okrem M3 sa chystá aj verzia M4, a to tiež vo verzii "Pure". Bude k dispozícii ako coupé, cabrio a 4-dverové Gran Coupé. Navyše prenikajú informácie aj o ostrejšej verzii Performance, ktorá by mala prelomiť hranicu 500 koní. To, či bude aj BMW M3 Touring, čiže skutočne silný kombík, zatiaľ ešte isté nie je. Nechajme sa prekvapiť...

Zdroj: carmagazine.co.ukbmwblog.com

Foto: X-Tomi Design