Nová generácia je v porovnaní s predchodcom kratšia o 52 mm. Automobil vznikol na známej modulárnej platforme MQB, vďaka čomu má väčší rázvor. Hmotnosť klesla o 90 kg a objem batožinového priestoru je väčší o 40 litrov. Po novom hatchback odvezie 380 litrov nákladu.

Ponuka motorov je naozaj široká. Medzi preplňované benzínové štvorvalce patrí 1,2 TSI s výkonom 77 kW (105 k), 1,4 TSI- 103 kW (140 k) a 1,8 TSi- 132 kW (180 k). Dieselové motory zastupuje 1,6 litrové TDi, ktoré dosahuje výkon 77 kW (105 k) a s prívlastkom Ecomotive dosiahne priemernú spotrebu len 3,8 l/100 km. Väčší naftový motor s objemom 2,0 litra dosiahne 110 kW (150 k). Jeho výkonnejšia verzia dokonca až 135 kW (184 k). Rovnako bohatá je aj ponuka prevodoviek. Nový Leon má na výber päť alebo šesťstupňový manuál spolu so šesť alebo sedem stupňovým dvojspojkovým automatom.

Najslabším motorom v ponuke bude 1,2 litrový preplňovaný štvorvalec TSI.

Najslabším motorom v ponuke bude 1,2 litrový preplňovaný štvorvalec TSI.

Seat Leon medzigeneračne už tradične prechádza veľkými dizajnovými zmenami. Inak to nie je ani teraz a 3. generácia prichádza s novými líniami.

Seat Leon bude prvým autom v segmente hatchbackov nižšej strednej triedy, ktoré poskytne LED svetlá pre všetky typy svietenia. Spolu s tým prichádzajú ďalšie novinky ako kontrola trakcie, Bluetooth handsfree, farebný dotykový displej a ďalšie. Zatiaľ poznáme špecifikáciu len pre Veľkú Britániu, kde by najvyššia výbava mala v sebe zahŕňať aj tempomat, hill holder a elektronickú uzávierku diferenciálu XDS.

Rovnako už poznáme aj údaje o Leone FR. Jeho poznávacími znakmi sú tvrdší podvozok, agresívne nárazníky, 17 palcové kolesá, športový volant, anatomické sedadlá a systém Drive Profil, ktorý mení nastavenie auta. Pod kapotou tejto verzie budú pracovať 1,4 TSI, 1,8 TSI a obe varianty 2,0 TDi. Výrobca určil benzínovú jednaosmička a najsilnejší turbodiesel výhradne pre FR.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 10 obrázkov

Väčšina európskych trhov umožňuje objednávanie nového Leonu od novembra tohto roku. Zákazníci dostanú nový Seat v marci budúceho roka. Zatiaľ poznáme len britské ceny, kde základ bude mať v prepočte hodnotu 19 500€. Vrchol ponuky FR 2,0 TDi bude mať približne cenovku 28 tisíc €.

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj: Seat Leon dostal ostrejšie línie