Len nedávno písal o prvom úniku fotografií novej triedy S od Mercedesu kolega Miloš a už tu máme aj ich oficiálne potvrdenie. Automobilka Mercedes-Benz totiž začala s jej postupným oficiálnym odhaľovaním a začína do sveta postupne púšťať fotografie novej vlajkovej lodi s kódovým označením W223. Či je to dôsledok spomínaného neoficiálneho úniku prvých fotografií, alebo vopred naplánovaný zámer, nevieme, Mercedes-Benz tým každopádne priťahuje potrebnú pozornosť a robí okolo nového „Eska“ patričné divadlo.

Nebojte, bude pekný

Ako prvá prichádza fotografia prednej časti auta, ktorá vyvolala veľa kontroverzných názorov. Možno práve preto automobilka začala s ňou, čo obyčajne nebýva zvykom a výrobcovia začínajú skôr so svetlami, prípadne inými záhadnými detailmi. Práve predná časť by však mala všetkých upokojiť a rozptýliť akékoľvek pochybnosti o elegancii nového technologického kráľa v segmente luxusných limuzín. Automobilka zároveň prezradila, že pripravuje aj jeho čisto elektrickú verziu s označením EQS, ktorej dizajn sa bude inšpirovať skôr predstaveným konceptom Vision EQS.

Elektrické "Esko" by malo vychádzať priamo z tohto konceptu. Čo si z neho "požičia", je však zatiaľ otázne.

Vedenie značky prezradilo, že svetová premiéra novej limuzíny prebehne ešte v roku 2020 a harmonogram sa zatiaľ drží pôvodných plánov. Podľa nich mal koncern Daimler AG ukázať nové „Esko“ niekedy na jeseň a jeho sériovú výrobu odštartovať dokonca už v septembri 2020. Ak teda dodržia slovo, svetová premiéra modelu Mercedes-Benz S-klasse (W223) by mala byť prakticky „za dverami“.