Aktuálna generácia R231 je na trhu od roku 2013. Teda nová generácia v roku 2020 bude absolútne zaslúžená. I keď je pravda, že predchodcovia boli vo výrobe o dosť dlhšie, pokojne aj vyše 10 rokov. Novinkou má byť použitie platformy z ďalšej generácie športového AMG GT. Takže žiadna biturbo V12, maximálne zážihová V8 dopovaná turbami a možno aj s pomocou elektrifikácie.

Stále bez dieselu

Základom by mali byť 6-valcové zážihové verzie so 48 V palubnou sieťou, väčšia V8 bude poháňať napríklad verzie SL 500. Od roku 2001 majú vždy SL-ká pevnú skladaciu strechu, teda pre celoročné používanie vhodnejšia kombinácia. Tá však obmedzovala priestor v kufri a zvyšovala hmotnosť.

SL-ko je jeden z mála Mercedesov, ktoré zatiaľ nikdy nemali pod kapotou vznetový motor.

Novinka by mala preto prísť s textilnou skladacou strechou. Aspoň podľa webu Autocar. Žiadne bližšie informácie, samozrejme, zatiaľ Mercedes neuverejnil, prvé informácie môžeme očakávať približne koncom budúceho roka. Síce skica od Autocar vyzerá ako štvormiestna, to však asi len preto, lebo grafik vychádzal z obrázka aktuálneho Mercedes S cabrio.

Zdroj: carthrottle