Francúzom sa zatiaľ darí podobu novej generácie úspešne skrývať pred verejnosťou. Nový Megane sa však bude niesť v novom štýle dizajnu inšpirovanom typmi Espace a Talisman.

Nový Renault Megane príde v niekoľkých karosárskych verziách. Zo začiatku príde 5-dverový hatchback, neskôr uvidíme aj 3-dverovú verziu a priestranné kombi. Verziu Coupe-Cabrio s pevnou sklápateľnou strechou Francúzi zatiaľ nepotvrdili.

Dizajn inšpirovaný Espacom či Talismanom? 

Podobu nového Meganu zatiaľ nepoznáme. Francúzom sa zatiaľ darí podobu novej generácie úspešne skrývať pred verejnosťou. Nový Megane sa však bude niesť v štýle dizajnu inšpirovanom typmi Espace a Talisman. Žiadne ďalšie detaily ohľadom auta nepoznáme. Pod kapotou však môžeme pri pohľade na väčšie typy v ponuke čakať motory s maximálnym objemom 1,6 litra. Základom by mal byť trojvalec TCe 90.


Na verziu Megane RS si budú musieť záujemcovia ešte nejakú dobu počkať. Existencia 2,0 litrového motora pod kapotou je otázna.


Kompletné informácie a detaily o 4.generácii Meganu sa dozvieme 15 – 16.9. na autosalóne vo Frankfurte. Renault ukáže na autosalóne po prvýkrát aj väčší Talisman.

Zdroj: autoblog

Render: theophiluschin