Doslova na spadnutie je predstavenie Porsche Cayman GT4, ktoré vychádza z pretekárskej verzie a bude to pravdepodobne rozlúčka s atmosférickým šesťvalcom. Mamutiu silu predvádzajú Audi RS6 a RS7, asfalt tu brúsilo aj BMW M8 aj vo verzii Gran Coupe a nový Mercedes E63 AMG. Sliediči pri trati s fotoaparátmi zaznamenali aj kompaktné BMW 235i Gran Coupe a ostrý Mercedes CLA35 AMG Shooting Brake.

Poriadne ostré hothatche testujú Mini a Toyota. Mini Cooper JCW GP by okrem novej aerodynamiky mal dostať aj výkon až 225 kW (302 k)! Spozorovaná Toyota Yaris bola oblečená do kamufláže GRMN, ktorú preslávila Supra. Jasne zreteľné sú až tunersky nafučané blatníky. Honda Civic tuší, že jej rekord na legendárnej trati je ohrozený. Má ho získať Renault Megane RS Trophy R. Japonci sa však nevzdávajú, po trati sa premáva hneď niekoľko prototypov modernizovaného Civic Type R. Jeden má veľmi zvláštnu aerodynamiku, keďže vpredu má klasický športový nárazník s deličom, no v zadnej časti nájdeme úplne minimálne zadné krídlo. Zaujímavý je žltý prototyp, ktorý ma zakamuflovanú aj strechu. Je možné, že maskuje karbón.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Na trati sa ukázalo aj ohavné SUV Aston Martin DBX. Síce vyzerá zatiaľ otrasne, ale aspoň má dobrý zvuk a snáď bude aj dobre jazdiť. Okrem neho sa po okruhu valilo aj pripravované BMW X5 M. Samozrejmosťou boli rôzne verzie Porsche 911 Turbo generácie 992. A nakoniec spomeňme ešte nové BMW M3. Jemu sme venovali samostatný článok a po týždni s novou 320xd sa naň už veľmi tešíme. Už obyčajná naftová verzia nám totiž dokázala vyčariť úsmev na tvári.

Spomenuté nebolo každé jedno auto

Foto: Motor1.com