Konzorcium staviteľov obchvatu Bratislavy, známeho ako D4/R7 zverejnilo animáciu uzávierkových trás. Ukazuje, kadiaľ pôjdu autá po novom, keď obmedzenia začnú. Z animácie je napríklad zrejmé, že takzvaný rondel pod Prístavným mostom nezavrú hneď celý. No ako ukazuje úvodný obrázok článku, neskôr bude zavretý kompletne. Už od najbližšieho víkendu sa však nebude dať odbočiť z Prístavného mosta na smer Dolné Hony, Slovnaft ani na Prístavnú ulicu. Východ Bratislavy to zásadne obmedzí a dopravu mimoriadne zhorší. Ale to nie je všetko.

V rovnakom čase po Valentínovi zavrú v Bratislave aj dôležitú ulicu Mlynské Nivy. Tá bude zavretá preto, aby na nej, či presnejšie pod ňou mohli dokončiť prvý podzemný kruhový objazd v SR. Bude obsluhovať príjazd a odjazd aj na novú autobusovú stanicu Nivy. 

Magistrát mesta na čele s novým starostom prichádza s iniciatívou na webstránke www.zvladneme.to. Cieľom je čo najviac vodičov presvedčiť používať na daných úsekoch MHD. Pre MHD preto na kritických úsekoch robia samostatné a vyhradené jazdné pruhy. Starosta sľubuje, že tieto linky budú rýchlejšie než akýkoľvek pozemný spôsob dopravy v daných miestach.

Lákadlom prestúpiť má byť MHD zadarmo. Skvelý nápad. Ako sme už neraz kritizovali, je absolútne nedotiahnutý. Nie tým, že MHD mala byť zadarmo v celom meste. Týka sa to spojov 201, 202, 212, 75 a X72. Nevhodný je tým, že MHD bude bezplatná len 6 týždňov. Áno, čítate správne. Len od 18. februára do 31. marca. Ešte raz ten kontext, obmedzenia niekde 6 mesiacov, inde 12 mesiacov, ak veci pôjdu hladko... Skutočne to spolu zvládneme? Nuž áno. Budeme musieť, lebo rovnako, ako pri stavbe diaľnic, prosto nemáme na výber!