Už prakticky pred rokom sa začali objavovať správy o tom, že veľkí manažéri koncernu v Nemecku chcú časť výroby Škoda Auto presunúť do Nemecka. Už vtedy bolo najčastejšie na pretras meno Superb. Po čase debata na túto tému utíchla, až sa mohlo mnohým zdať, že si to rozmysleli a nič sa meniť nebude. Nie je to tak. Pred časom už prišlo rozhodnutie presunúť výrobu iného typu do Nemecka. Škode sa darí stále viac, chce prinášať nové typy áut a výrobné kapacity v rodnej krajine sú obmedzené. V Nemecku je viacero fabrík, ktoré patria koncernu VW, vyrábajú typy Golf a Passat a zďaleka nejdú na plno. 

Zlé jazyky tvrdia, že Nemci chcú Škode nahádzať pod kolesá polená, pretože lacnejšia pracovná sila vyrába autá s o poznanie väčším ziskom, ako to dokáže Volkswagen. Ukazuje sa, že top manažéri chcú presunúť výrobu typu Superb do fabriky v meste Emden, ktorá robí Passat B8. Tento krok však naráža na silný odpor odborov, ktoré o presúvaní výroby čohokoľvek kamkoľvek nechcú ani počuť.

Odborový predák Jaroslav Povšík

V stanovisku odborov slovom vedúceho predstaviteľa Jaroslava Povšíka je kategorické odmietnutie presunu výroby Škody Superb mimo Česka. Povšík doslova hovorí: "Superb je časť našej DNA." Sľubuje, že bude tvrdo bojovať za udržanie výroby v Čechách. "Superb vytvára zisk, ktorý nám bude chýbať."
 

Škoda vyrába typ Superb vo fabrike Kvasiny popri úspešných typoch Kodiaq, Karoq a Seat Ateca. Fabrika beží na 3 smeny denne, 6 dní v týždni. Škoda Auto už pred časom oznámila, že presunie výrobu typu Karoq do mesta Osnabrück v severovýchode Nemecka. Hovorca Škody Tomáš Kotera sa pre médiá vyjadril, že žiadne ďalšie plány na zmeny vo výrobe neexistujú. Jeho slová potvrdila aj Leslie Bothge, hovorkyňa VW a tvrdí, že aktivita odborov je špekulácia. Ako vnímate tieto informácie vy?

AKO VNÍMATE PRESUN VÝROBY ŠKODY SUPERB DO NEMECKA?
  • Nemci na to majú plné právo ( 12% )

     

  • Je mi to srdečne jedno ( 19% )

     

  • Superb by mal ostať v Čechách ( 69% )

     

Odpovedalo 283 ľudí