Človek, ktorý sa na  cestu okolo sveta vydá, musí byť trochu dobrodruh a trochu blázon...

A taká je jedna z trás, ak sa chcete vydať okolo sveta

Cesta okolo sveta je jedným zo spôsobov, ako zažiť netradičnú dovolenku. Na dobrodružstvo nemusíte ani cestovať úplne celú trasu. Môžete si vybrať rôzne destinácie a rôzne dopravné prostriedky. Všetko závisí od množstva našetrených, alebo od množstva sponzorských peňazí. 

Cesta okolo sveta na aute

Cesta okolo sveta za 80 dní je veľmi dobrý marketingový ťah. Za posledným komerčným nápadom prejsť okolo sveta autom stojí turecký novinár Okan Altan, ktorý krátko po predstavení nového Fiat Tipo (tam známeho ako Aegea) oslovil tamojšieho predajcu. Novinár dostal údajne náhodne vybrané auto z montážnej linky. Tiež dostal nejaký obnos peňazí na cestu a fotografa Savase Yilmaze ako člena posádky. 

Asi s podobným nápadom oslovím jednu z našich automobiliek :) Len či mi dajú v práci na 5 mesiacov voľno... :P
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Začiatok expedície začal v Turecku a pokračoval cez Rumunsko, Ukrajinu, až pozdĺž legendárnej Transsibírskej magistrály. Museli sa pohybovať vysokou rýchlosťou, aby dodržiavali časové harmonogramy plánovanej 80 dňovky. Administratívne problémy čakali na posádku už v Japonsku, kde došlo k menšiemu zdržaniu. Po prejdení Japonska auto opäť naložili na loď, ktorá ich vysadila v Mexiku. Tam ich zdržali opletačky na colnici, ktoré trvali niekoľko dlhých dní. V tomto momente pochopili, že prejsť okolo sveta za 80 dní je v ich prípade nemožné. Preto sa rozhodli už iba misiu dokončiť, bez ohľadu na čas. 

VYDALI BY STE SA AUTOM NA CESTU OKOLO SVETA?
  • Určite áno ( 82% )

     

  • Určite nie ( 18% )

     

Odpovedalo 83 ľudí  

Celková dĺžka expedície činila 133 dní, navštívili 122 miest v 22 krajinách. 17 tisíc kilometrov precestovali na lodi, 24 tisíc kilometrov po súši. Celkovo za volantom sedeli iba 52 dní, čo je menej ako polovica. Vzhľadom na náročné podmienky, kadiaľ muselo Tipo prejsť, je na ňom badať vyššie opotrebenie, ako u bežných áut za rovnaký počet kilometrov. Počas cesty menili iba raz olej a len dvakrát dostali defekt.

Takéto cestovanie si nepredstavujte ako Hurvínek válku. Vyžaduje znalosti, schopnosti, a hlavne dôkladnú organizáciu. Ja by som do toho šiel, len by som asi nedostal zhruba polročnú dovolenku...

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov

Zdroj: Tr.Motor1.com