Treba povedať, že Nissanu Qashqai facelift pristane

Treba povedať, že Nissanu Qashqai facelift pristane

Najvýraznejšia vizuálna zmena sa dotkla prednej časti vozidla, ktorá bola kompletne prepracovaná. Nájdete tu celkom novú kapotu, predný nárazník, bočné partie, mriežku chladiča ale aj svetlomety. Nová čelná partia je rovnaká ako v modeli Qashqai+2. Okrem zmien prednej časti Qashqai bolo na vozidle uskutočnené množstvo iných úprav s cieľom zlepšiť aerodynamickú účinnosť – výsledkom je zníženie koeficientu odporu z 0,34 na 0,33.

V zadnej časti sa celkový tvar svetiel nezmenil, no pribudol aerodynamický prvok na zníženie odporu. Bol použitý transparentnejší dizajn skla svetlometov – v hornej čírej časti sú svetlá na cúvanie a ukazovatele smeru, zatiaľ čo spodná červená časť obsahuje brzdové a zadné svetlá. Tretie brzdové svetlo a zadné svetlá navyše využívajú 12 LED diód na dosiahnutie maximálnej jasnosti.

Facelift sa dotkol Qashqaia z každej strany

Facelift sa dotkol Qashqaia z každej strany

Nový Nissan Qashqai ponúkne dve nové farby karosérie: červenú Magnetic a sivú Titanium. Novinkou sú aj dve nové konštrukcie kolies s päťlúčovým dizajnom– jedna so 16-palcovými a druhá so 17-palcovými kolesami. 

Qashqai bude mať nový dizajn prístrojov, ktoré budú prehľadnejšie a čitateľnejšie. Prepracovaný palubný počítač je umiestnený medzi dvoma tachometrami. Jeho biela LCD obrazovka ukazuje okrem iných údajov aj okamžitú a priemernú spotrebu paliva, počet najazdených kilometrov, čas, nastavenie tempomatu a obmedzovača rýchlosti a ponúka vodičovi ľahko pochopiteľné rozhranie s vozidlom.

Ponuka bola rozšírená o nový typ koženého čalúnenia. Pre väčšie pohodlie boli pridané ďalšie odkladacie priestory s novou priehradkou pod centrálnou konzolou, ktorá je ideálna na mobilný telefón alebo prenosný audioprehrávač.

...a taktiež z vnútra

...a taktiež z vnútra

Život pre cestujúcich sa na palube stáva príjemnejším vďaka lepšej ochrane proti hluku, vibráciám a zvukom. To bolo dosiahnuté pridaním viacvrstvového izolačného materiálu na priečku za motorom, ako aj osadením „akustického“ stierača, ktorý obmedzuje prenos hluku.
Na zlepšenie pohodlia a živosti jazdy boli uskutočnené aj zmeny vyladenia zavesenia kolies.
Úroveň výbavy bola zvýšená – štandardom v základnej verzii je napr. 6 airbagov, ESP, palubný počítač, klimatizácia, rádio a CD prehrávač s ovládaním na volante, Bluetooth a ďalšie.

Zníženie hmotnosti, použitie aerodynamických krytov kolies v kombinácii so zakrytím šachiet na hmlovky, obutie do plášťov s nízkym valivým odporom a predĺženie nápravového prevodu, to všetko spolu znižuje produkciu CO2 zo 137 na 129 g/km.

Nissan Qashqai bude k dispozícii v štyroch úrovniach výbavy a zákazníci si ho môžu zakúpiť už od  18 490,- EUR (Visia, 1,6 l, 2WD)

zdroj: Nissan