Vyzerá to tak, že mi v redakcii prischla úloha venovať sa modelom, ktoré partia do kategórie päťdesiatnikov. Nuž, tak sa pozrime na ďalší. Nádherná reinkarnácia prichádza ako e-Legend koncept nie náhodou približne po päťdesiatich rokoch od veľkej slávy štýlového modelu sedemdesiatych rokov Peugeot 504 kupé. Značka si tak pripomína jeden z najznámejších a najpríťažlivejších modelov histórie, no zároveň naznačuje niečo o budúcnosti.

Na verejnosti sa Peugeot e-Legend prvý raz ukáže počas parížskeho autosalónu začiatkom októbra. 

Pohon bude zabezpečovať výsostne súčasná sústava elektromotorov s celkovým výkonom 340 kW a ťahom 800 Nm. To všetko rozložené na štyri kolesá. Podľa týchto údajov verím zrýchleniu na stovku pod štyri sekundy, pričom elektromotory dosiahnu svoj vrchol pri rýchlosti 220 km/h.

A čo sľubovaný dojazd?

Ak sa nebudete ponáhľať, vraj až 600 kilometrov na nabitie. A to je už celkom zmysluplná vzdialenosť. Podľa nálady bude mať vodič k dispozícii jeden zo štyroch režimov – dva orientované na autonómnu jazdu Soft a Sharp, pri ktorých môže vodič spokojne odpočívať a vychutnávať si relaxačne upravený interiér, alebo zvolí niektorý z režimov Legend a Boost určených na dynamickú jazdu, pri ktorých sa môže oddávať športovej jazde. Spolu s jazdnými vlastnosťami sa podľa zvolenej nálady zmení aj celý vizuál vnútorných displejov, rovnako ako rozloženie ovládačov. Iné je len tak letmo dohliadať na autonómnu jazdu, pri ktorej sa dokonca zasunie do palubnej dosky v podstate nepotrebný volant, sedadlá sa sklopia do polohy pololežmo, opierky rúk sa vysunú a vy môžete na 49-palcovej obrazovke hoci aj hrať hry či sledovať film. Iné je, samozrejme, vyrezávať ostré zákruty v plnom tempe, na to sú potrebné ešte stále klasické ovládacie prvky – hoci aj futuristicky strihnutý volant.

Aj samotný interiér odkazuje na historickú atmosféru, výrazne farebné sú čalúnené sedadlá so zvislým prešívaním a na dverách a hornej časti palubnej dosky použili drevený obklad pripomínajúci nábytok zo šesťdesiatych rokov. Skrátka, obývačka ako vystrihnutá z filmu pre pamätníkov, len z modernejších materiálov. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Zvonka je e-Legend modernou replikou dnes už veteránskeho kupé 504 s ostrými líniami, zato s dvojitými reflektormi, ktoré sú opäť odkazom na minulosť. Hoci model e-Legend čerpá z automobilovej histórie značky Peugeot, prináša vlastné moderné ostré tvary a svalnaté proporcie s celkovou dĺžkou karosérie 456 cm a rázvorom 269, čo sú inak hodnoty nie vzdialené od nového typu Peugeot 508.