Freelander je v USA od roku 2006 známy ako LR2.

Automobilka tvrdí, že jej ponuka obsahuje veľké množstvo mätúcich názvov. Príklad z tejto myšlienky by si možno mohol zobrať aj Mercedes, BMW a ďalší. Land Rover chce nechať iba tri skupiny typov: Range Rover, Discovery a Defender.

 

Nový Freelander pravdepodobne vznikne na predĺženej platforme Range Roveru Evoque. Vo vývoji sú dve verzie: s päť a so sedemmiestnym interiérom. Novinka bude poháňaná niekoľkými štvorvalcovými motormi, medzi ktorými nebude chýbať ani preplňovaná verzia. Očakávame, že výrobca novinku odhalí koncom budúceho roka.

 

Land Rover má pripravenú ďalšiu novinku. Dnes už historický Defender konečne dostane nástupcu. Automobilka pred niekoľkými mesiacmi predstavila koncept s názvom DC100, ktorý verejnosť neprijala. Vývoj teda odštartoval od začiatku.

 

Land Rover ruší Freelander. Ostane Range Rover, Discovery a Defender. Tieto skupiny však majú ešte niekoľko typov.

Koncept nového Defendera verejnosť neprijala. Automobilka musela vývoj spustiť od začiatku.

Súčasný Defender pôjde čiastočne aj kvôli nesplniteľnosti nových právnych predpisov do dôchodku v roku 2015. Land Rover však chce dať novej generácií prémiovejší nádych a postaviť ju na hliníkovej platforme PLA.

 

Ďalším problémom je fakt, že automobilka dokáže s touto platformou ročne vyrábať 95 000 vozidiel. Podľa jej slov má potenciál dosiahnuť výrobu 180 000 kusov ročne, čo znamená potrebu rozšírenia výrobných kapacít. Z toho môžeme navyše vyvodiť, že na hliníkovej platforme PLA vzniknú ďalšie typy.

 

Automobilka v minulosti plánovala nový Defender vyrábať v Indii spolu s príbuzným Tata SUV. Tento plán však stroskotal z ekonomických dôvodov.

 

Zdroj: autocar.co.uk, autocar.co.uk

Prečítajte si aj:  SUV cabrio Range Rover Evoque sa nekoná

Ktovie či automobilka zachová základnú filozofiu Defendera, alebo sa vydá smerom luxusných SUV.