Vyzeralo to skutočne nádejne a reálne. Že super rozbehnutý Range Rover s azda najlepšími predajmi a čakacími dobami na svoje skvelé a krásne novinky Range Rover a Evoque posunie do výroby netradičný kabriolet. Pritom sa zďaleka nejednalo len o nejaké rojčenie šikovných grafikov v počítačoch, ale reálny pokus. Evoque existoval nie len ako prototyp, ktorý absolvoval veľa textov a skúšok.

 

Značka ho minulý rok vystavila na obdiv a testovanie reakcií verejnosti na autosalóne v Ženeve 2012. My sme oň vtedy tiež zakopli a aj keď mňa osobne nenadchol tak ako 3 či 5 dverová verzia, určie by sme koncepcii bez strechy dali palec hore. No zdá sa, že nás nebolo dosť. Výrobca sa preto rozhodol tento projekt stopnúť a do výroby pravdepodobne posunie vývojovo a výrobne podstatne menej náročný model s panoramatickou strechou.

Ešte pred rokom to vyzeralo tak, že Land Rover prekvapí skutočne netradičnými autami. Napriek úspešnému obdobiu značka volí ďalšie kroky opatrne.

Range Rover Evoque Cabrio sa páči mnohým, žiaľ nie dosť z nich by boli ochotní ho aj kúpiť.


Ak vás zaujímajú aj ďalšie novinky výrobcu, medzičasom padlo rozhodnutie budúci sortiment 6 samostatných typov bude stáť len na dvoch základných hliníkových platformách. EUCD ktorú dostane budúca generácia LR2 (Freelander) a Evoque a D7 na ktorej už stojí nový Range Rover. Tá bude základom aj pre ďalšie typy ako Range Rover Sport, pripraovaný LR4 (Discovery) a Defender. Kým typ LR4 možno očakávať už budúci rok, na nový Defender si ešte budeme musieť počkať, keďže koncept DC100 verejnosť veľmi vrelo neprivítala a tak sa na nástupcovi legendy začína pracovať úplne odznova.

Napriek nepochybne originálnym tvarom a riešeniam, robustnosti a s typickými prvkami pre LR koncept DC100 mnohých neoslovil. Nástupca Defendera preto bude vyzerať inak.

Nissam Murano Cabrio teda naďalej ostane jediné auto svojho druhu na svete, teda SUV kabriolet. V Európe ho v ponuke nehľadajte, túto možnosť majú len v Amerike...

Nissan Murano Cross Cabrio je jednorožec

Je takmer isté, že jedinečným na dlhý čas aj ostane. Toto iste nie je druh auta, pre ktorý by sa šli zblázniť tisíce klientov.