Suma je to skutočne pekná. Rovných 715 000 eur poputuje zo sobotňajšej aukcie RM Sotheby’s  na charitu. 

Správu o vydražení superšportu priniesla agentúra AFP. Zároveň informovali, že vyzbierané peniaze poputujú na charitatívne účely. Pôvodne sa odhadovalo, že auto sa môže predať za zhruba 350 000 eur. Nakoniec však cena atakovala dvojnásobok! Pýtate sa, kto auto kúpil? Bohužiaľ, zaúradovala ochrana súkromia a identita tak ostáva utajená. Možno sa niekto týmto spôsobom chcel vykúpiť zo svojich hriechov?


Finálna suma bude využitá na rekonštrukciu príbytkov a rekonštrukciu náboženských budov v irackej oblasti Ninive s cieľom pomôcť vojnou zasiahnutým kresťanom. S touto finančnou pomocou majú „opäť nájsť svoje korene a dôstojnosť“.


Ďalším cieľom je podpora talianskeho združenia, ktoré sa angažuje v pomoci obetiam prostitučných gangov a tiež 2 talianske organizácie v Afrike. 


Auto sa okrem pápežských farieb nijako nelíši. Na kapote je vlastnoručný podpis pápeža. Okrem iného je auto aj posvätené. 


Aukcie spojené s cirkvou, či pápežom nie sú ničím neobvyklé. Je to dobrá kampaň, ktorá zviditeľňuje obdarovaného, ale tiež aj cirkev.

Zdroj: RM Sotheby’s