Rolls Royce sa dizajnovými zmenami príliš neobťažuje. Ghost a Phantom sú z niektorých uhlov na nerozoznanie.

O to zvláštnejšie vyznie fakt, že Rolls Royce Phantom má na trhu ostať až do roku 2020. Nepriamo to potvrdil komunikačný riaditeľ automobilky Richard Carter, ktorý vyhlásil, že životnosť Phantoma je 17 rokov.

Logická otázka znie: Prečo tak dlho? Zákazníci značky Rolls Royce nie sú ľudia, ktorí potrebujú najnovšie trendy, technológie, dizajn ani nič podobné. Ide skôr o konzervatívne typy. Z toho dôvodu sama automobilka u nich nechce vyvolať pocit, že ich auto je odrazu staré. To je jeden z hlavných dôvodov extrémne dlhej životnosti Phantoma.

Bohatí aristokrati evidentne neznášajú pocit, keď sa ráno zobudia a zistia, že ich auto je už staré a musia si kúpiť nové.

Zvláštny život tohto typu potvrdzuje aj facelift. Phantom je na trhu od roku 2003 a omladenie sa dostavilo v roku 2012. Išlo však len o niekoľko minimálnych kozmetických zmien, ktoré si neznalý človek ani len nevšimne. Hádam najvýznamnejšou novinkou bolo zavedenie 8 stupňovej automatickej prevodovky.

Facelift bol mimoriadne decentný z rovnakého dôvodu, z akého bude Phantom na trhu 17 rokov. Rolls Royce nechce, aby si jeho zákazníci pomysleli „moje auto je už teraz staré“.

Zdroj: autoevolution.com

Prečítajte si aj:  Toto musíš vidieť! Rolls Royce Phantom rally štýlom na poli!