V utorok si policajti prebrali už len zvyšných 74 Golfov.

Nové Golfy majú podľa všetkého pôjdu okamžite do terénu v rámci celého Slovenska. Policajti pracujúci v hornatých oblastiach dostali verzie s pohonom všetkých kolies. Vozidlá majú využívať najmä poriadkoví policajti, ktorí denne riešia problémy s kriminalitou a verejným poriadkom.

O pohon všetkých policajných Golfov sa postará známy motor s označením TDI. Dianie pred každým autom bude zaznamenávať kamera. Vozidlá sú vybavené napríklad systémom rozpoznávania značiek.

Policajné nákupy však prebratím 750 kusovej flotili nekončia. Na rad prídu aj iné značky ako VW a iné segmenty ako nižšia stredná trieda.

Róber Kaliňák mal možnosť previezť sa aj v elektrickom up!e.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Tento nákup však nie je jediný. V rezorte vnútra v minulom roku prebehol tender na nákup vozidiel nižšej strednej triedy v celkovej hodnote 23 miliónov Eur. Ministerstvo teda okrem Golfov nakúpilo aj vozidlá značky Kia, Hyundai a Peugeot. V budúcnosti však v rezorte ešte  plánujú vymeniť dodávky a mikrobusy. V lete do policajných radov pribudnú nové „esúvéčka“.

Vyradené vozidlá poputujú do obcí. Róbert Kaliňák tvrdí, že o jazdené policajné autá prejavilo záujem veľa starostov z rôznych kútov Slovenska. Najhoršie kusy pravdepodobne skončia v dražbe.

Zdroj: tlačová správa

Prečítajte si aj:  Polícia v Dubaji má nové auto - McLaren