Prehľadnosť

V prvom rade sa do konfigurátora tak rýchlo nedostanete. Na hlavnej stránke nie je doň žiaden preklik, máte na výber skôr cenníky. Keď si však vyberiete konkrétny model, v malom odkaze hore nájdete aj položku konfigurátor. V prvom kroku si vyberáte líniu výbavy, teda podobne, ako u iných automobiliek.

Chválim tiež zobrazené najvýraznejšie body sériovej výbavy, dosť to uľahčí výber. V ďalšom kroku si vyberiete motor a pokračujete ako inde na farbu a kolesá. Tu vám pomôžu veľké obrázky, ktoré sú veľmi realistické a máte k dispozícii 360-stupňový náhľad. Nasledujú pakety a jednotlivé príplatkové prvky.

Rýchlosť odozvy

Prakticky v celom menu konfigurátora bola rýchlosť na vysokej úrovni. Neviem, či som však mal šťastie na prerábku systému, ale výber motorizácie trval neuveriteľne dlho, musel som ho vždy v každom modeli preskočiť. Možno len chyba aktuálnych dní alebo časového obdobia.

Farebné kombinácie zvolíte jednoducho a prehľadne.

Vynútené kombinácie

U Dacie prakticky nič takéto neexistuje. Ak sa niečo nedá s druhou položkou skombinovať, svieti vám pri nej výstražný trojuholník, ktorý prezradí, čo musíte odobrať. Nič zákerné. Trocha ma mrzelo, že si nemôžete zmenšiť obrázok auta a mať väčší priestor na príplatkovú výbavu. Práveže si môžete len obrázok auta zväčšiť na celú obrazovku. Našťastie nemáte k dispozícii veľa voliteľnej výbavy. Nakoniec vidíte náhľad na auto a množstvo príplatkovej výbavy, prípadne si môžete stiahnuť brožúru alebo uložiť vašu konfiguráciu.

Množstvo príplatkov je málo, zjednodušuje to výber nového auta.

Celkové hodnotenie: 7/10