BMW novinku zaujímavo prezentuje hocikde na ceste. Okrem bežného maskovania totiž pridáva QR kód. Ak naň zamierite mobilom s fotoaparátom, tento zašifrovaný odkaz vás presmeruje rovno na stránku o aute, kde sa dozviete najnovšie informácie, rovnako po oficiálnej premiére aj presné údaje.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Tá by mala prebehnúť už na tohtoročnom novembrovom autosalóne v Los Angeles, do predajov sa dostane na jar 2020. BMW týmto autom pripravuje konkurenciu pre Mercedes-Benz A sedan a Audi A3 sedan. Takže celá technika bude prebratá z novej 1-tky s pohonom predných kolies.

BMW prezentuje ako najväčšiu novinku systém na obmedzenie preklzu kolies, ktorý má aj nové BMW 1 a je prevzatý z elektromobilu i3. Riadiaca jednotka nevyužíva na obmedzenie preklzu kolies jednotku DSC, teda stabilizácie, ale už jednotku motora, teda dokáže reagovať rýchlejšie. BMW dokonca tvrdí, že dokáže dostať koleso pod kontrolu až desaťkrát rýchlejšie.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

V ponuke budú samozrejme troj- aj štvorvlacové motory. Najsilnejšou verziou má byť M235i xDrive s 225 kW (306 k) zážihovým dvojlitrom. Preň bude k dispozícii aj mechanický samosvorný diferenciál na zadnej náprave. Pre bližšie informácie si počkáme do novembra na oficiálne predstavenie.

Zdroj foto: BMW