Slabšie predaje

Predaje napriek tomu nejdú skvelej novinke až tak dobre ako by mohli a mali. Problém si uvedomujú aj samotní zástupcovia značky. Manažment totiž minulé leto dovolil, aby fabriku opúšťalo tvarovo len málo iné auto, než predchodca B8. A viete ako to v tejto lige áut chodí. Sused predsa musí vidieť, že ste na nové auto vyprášili 50+ tisíc eur. Mnohým preto veľmi vadí, že kúpu nového auta bez upozornenia zbadajú len fajnšmekri. A to berie Audi vietor z plachiet. Preto sa aj medzi zástupcami značky hovorí o potrebe skorej modernizácie tvarov auta. Chalani z RM Car Design to cítia rovnako a tak na dvoch obrázkoch pripravili svoj návrh modernizácie horúcej novinky. 

Audi A4 B9 render facelift

Potrebuje Audi A4 B9 modernizáciu? Podľa mnohých áno. Vľavo súčasná verzia modelu Avant, vpravo návrh po modernizácii. 

Audi A4 B9 má po modernizácii prednú masku ako typ Q7, nový predný a zadný nárazník, iné predné i zadné svetlá a zadné dvere. Predné DRL svetlá sa zdajú byť akoby staršie, no to je preto, že A4 v ich dizajne odbehla od tradičného tvaru Audi. Hovoriť o modernizácii necelý rok po predstavení je skutočne veľmi netradičné a príliš skoro, no zdá sa, že použitie prvkov starších modelov môže Audi A4 priniesť potrebné dochutenie.

Audi A4 B9 render facelift

Na zmenené detaily vás asi upozorňovať netreba, ale predsa: spodná linka nárazníka, iný dizajn svetiel s technológiou OLED a prelis pri EČV.

zdroj: RM Design