Automobilka Opel sa intenzívne pripravuje na svoju elektrickú budúcnosť. Ako prezradilo vedenie značky, v roku 2028 by mal byť Opel čisto elektrickou značkou. Jej nosnými elektromobilmi by mali byť nové generácie modelov Crossland a Insignia, dopĺňať ich pochopiteľne bude aj plne elektrická Astra. Veľké nádeje však vkladá aj do horúcej novinky, ktorá vráti na scénu legendárne meno Manta. Elektrická Manta-e by sa mala objaviť v roku 2025.

Na klasické kupé zabudnite

Napriek oživeniu mena Manta-e však zostávajú stratégovia značky nohami pevne na zemi a je im jasné, že s klasickým dvojdverovým kupé by dnes dieru do sveta neurobili. Manta-e sa preto pretransformuje na dynamický crossover. Automobilka dokonca už aj ukázala jeho prvú skicu naznačujúcu budúce tvary auta. Priaznivci pôvodnej Manty preto musia prehltnúť horkú slinu a zabudnúť na kupé. A to je škoda, najmä po tom, čo automobilka Opel pred časom ukázala elektrické retro kupé Manta GSe ako návnadu pre návrat mena Manta na denné svetlo (foto v galérii pod článkom).

Nová Manta-e si to na trhu namieri proti Mustangu Mach-E a VW ID.4.

Nová Manta-e bude stáť na jednej zo štyroch platforiem, ktoré bude mať koncern Stellantis k dispozícii pre nové elektromobily. Všetky štyri platformy sú flexibilné a prispôsobia sa veľkosťami aj zdieľaním rôznych komponentov pohonu. K dispozícii tak budú verzie s pohonom predných, zadných, aj všetkých štyroch kolies (4xe). Podľa predbežných informácií bude Manta-e stáť na strednej veľkosti platformy určenej pre autá segmentov C a D a schopnej pojať trakčné akumulátory s max. kapacitou približne 100 kWh. Na trhu si to namieri proti veľkým crossoverom VW ID.4 a Ford Mustang Mach-E.

zdroj: Stellantis, ElectricVehicleWeb

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov