Na začiatok len dve verzie

Slovenskí zákazníci si nový Enyaq iV môžu spočiatku objednať v dvoch výkonnostných verziách, Enyaqi iV 60 s dojazdom 390 km (WLTP) a Enyaq iV 80 s dojazdom 510 km (WLTP). Model Škoda Enyaq iV 60 disponuje pohonom zadných kolies s výkonom 132 kW (180 k) a maximálnym krútiacim momentom 310 Nm. Jeho lítiovo-iónová akumulátorová batéria má kapacitu 62 kWh, z čoho sa dá využiť 58 kWh. V jeho štandardnej výbave, ktorá sa začína cenou 39 490 eur, zákazníci nájdu interiér Loft, ktorý obsahuje poťah sedadiel v kombinácii látka/umelá koža a dekoračné obloženie Loft, dvojramenný kožený multifunkčný volant, ambientné osvetlenie, 11 kW AC/50 kW DC nabíjanie, 19-palcové disky Proteus, akustické bočné okná so Sunsetom, strešný nosič, 7 airbagov, LED hlavné svetlomety, LED zadné svetlá, zadnú parkovaciu kameru, bezkľúčové odomykanie, zamykanie a štartovanie Kessy, rozpoznávanie dopravných značiek či bezpečnostné asistenty ako Lane Assist (asistent udržiavania v pruhu), Front Assist (výstraha pred kolíziou s núdzovým brzdením), Driver Alert (asistent rozpoznania únavy), Light and Rain Assist (svetelný a dažďový senzor), dvojzónovú automatickú klimatizáciu a mnoho ďalšieho.

Takto vyzerá interiér LOFT základnej verzie Enyaq iV 60.

Za 39 490 eur dostanete auto s týmito parametrami (Enyaq iV 60)

Ďalších 120 km dojazdu za 7500 eur

Enyaq iV 80 má výkon 150 kW (204 k), maximálny krútiaci moment 310 Nm a najväčší maximálny dojazd v cykle WLTP až do 510 kilometrov. Jeho batéria má kapacitu 82 kWh (netto 77 kWh) a cena štartuje od 46 990 eur. Oproti verzii Enyaq iV 60 disponuje Enyaq iV 80 v štandardnej výbave chrómovanými okennými lištami, strieborným strešným nosičom, Full LED Matrix prednými svetlometmi s AFS funkciou, Full LED zadnými svetlami s dynamickým ukazovateľom smeru, výsuvnými ostrekovačmi svetlometov, 3-zónovou automatickou klimatizáciou, vyhrievanými prednými sedadlami, vyhrievaným volantom s podvolantovým ovládaním rekuperácie či voľbou jazdného profilu.

Aj s paketmi v ponuke

V ponuke nebude chýbať ani možnosť priplatiť si za niektorý z paketov. Paket Family pridá do výbavy slnečné clony zadných bočných okien, elektrickú detskú poistku, 230 V zásuvku či 2x USB-C vzadu. Paket Light and View zasa umožní dokonfigurovať Full LED Matrix predné svetlomety s AFS funkciou, Full LED zadné svetlá s dynamickým ukazovateľom smeru, paket Navigation pridá navigačný systém či online infotainment služby na 3 roky. Cestovatelia ocenia paket Functionality so sieťovým programom, medzipodlahou batožinového priestoru či cargo elementmi v batožinovom priestore. Z mimoriadnej výbavy bude možné prikúpiť zadné bočné airbagy, športový podvozok, mechanicky sklopné ťažné zariadenie, panoramatickú strechu, či napríklad rýchlonabíjanie až do 125 kW.