Je šťastím, že polícia dbá o našu bezpečnosť.

Polícia SR sa však chytila svojej šance a na cestách zavládne nová vlna šikan..., ehm represie. Muži zákona sa podľa mňa riadia až príliš jednoduchou logikou. Na cestách je viac obetí? Treba sprísniť kontroly!

Policajný prezident Tibor Gašpar včera vyhlásil, že na cesty poputuje viac policajtov. Stretávať ich budeme aj tam, kde sme na to doteraz neboli zvyknutí a teda svoje radary si rozložia aj na cestách tretej triedy. Polícia chce využívať aj systém objektívnej zodpovednosti.

Všetky pripravované opatrenia Gašpar samozrejme nezverejnil. Polovýhražným tónom však uviedol, že zvýšený počet mužov zákona potrvá dovtedy, kým sa situácia nestabilizuje. V lete budú na našich cestách prebiehať aj špecializované akcie.

Veľa vodičov nedodržiava dopravné predpisy a tým ohrozuje seba aj iných. Je pravdou, že s týmto stavom treba niečo robiť. No mohli sme si už všimnúť, že policajti, vysoké pokuty alebo hrozba väzenia nepomáhajú.

V najbližších dňoch radšej dodržujme predpisy všade.

Náš štát si opäť zvolil najjednoduchší spôsob, ako znižovať nehodovosť na cestách. Policajt na každom kroku síce robí zlý dojem, no do štátnej pokladnice prinesie potrebné finančné prostriedky. Je to oveľa jednoduchšie ako zvyšovať kvalitu ciest, stavať okolo diaľnic zvodidlá, ploty a vôbec stavať diaľnice. Rovnako je to ľahšie ako dbať na to, aby v autoškolách stúpala kvalita výučby vodičov a vodičák nedostal už takmer úplne každý.

Cez víkend sme boli zlí a teda štát nás potrestá. Je to smutné. Na cestách si teda v najbližšej dobe strážme svoje ručičky tachometrov a radary očakávajme aj tam, kde sme ich nikdy nevideli.

Prečítajte si aj:  Objektívna zodpovednosť- ako nejazdiť a platiť pokuty alebo naopak