Peugeot u mňa vždy bodoval dizajnom. Až na pár modelov to boli väčšinou nádherné kúsky a 3008 patrí podľa mňa niekde medzi. Je to však subjektívna vec, a práve tejto stránke auta sa v tejto chvíli nechcem príliš zaoberať. To, čo ma skutočne zaujíma, je motor, zladenie s prevodovkou, podvozok na 18-palcových diskoch a samozrejme aj vnútorný priestor.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Trojvalec alebo radšej HDI?

Aktuálny Peugeot 3008 začína na cene 26 390 eur a za verziu s automatickou prevodovkou zaplatíte 28 590 eur. Inak povedané, s nejakou tou výbavou hravo preskočíte hranicu 30 tisíc eur.

Francúzsky crossover je samozrejme relatívne veľké a ťažké auto (s pohotovostnou hmotnosťou takmer 1,5 tony) a na mieste je preto otázka, či pri výbere pohonnej jednotky voliť trojvalcový PureTech, alebo je rozumnejšie radšej si priplatiť za vznetový štvorvalec 1.5 HDI? Alebo nebodaj za hybridné verzie, z ktorých jedna vám dáva možnosť kúpiť si 3008 aj s pohonom oboch náprav?

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Zaujíma vás niečo konkrétne? Vopred vám môžem odpovedať na veľmi častú otázku: Nie, Peugeot 3008 stále nepoužíva slovenčinu a to bude to aj v otázkach, ktoré budem zasielať miestnemu zastúpeniu značky. Zvyšok je už na vás a vašich otázkach.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov