„Na pôvodnú koncepciu konzoly Lounge v type XC90 sme mali tak pozitívne ohlasy, že v interiéri S90 Excellence sme sa rozhodli ju ešte posunúť o krok ďalej. Týmto interiérom chceme vytvoriť umelecké dielo. Použili sme mnohé z pôvodných koncepcií a priviedli ich do reality.“ uviedol Robin Page, viceprezident spoločnosti Volvo Cars pre dizajn interiéru vozidiel.

Kľúčový prvok? Pohodlie

Tím dizajnérov spoločnosti Volvo Cars sa sústredil na čo možno najväčšie pohodlie pasažierov cestujúcich v zadnej časti interiéru. Tu vytvorili maximálne pohodlné sedenie a stredový ovládací panel s najvyššou mierou pohodlia, ktorý obsahuje také komfortné prvky, ako je držiak nápojov s vyhrievaním/chladením, audiosystém, masážnu funkciu, či veľkú multimediálnu obrazovku. Zadná lakťová opierka obsahuje chladničku a dodáva sa s dvoma ručne brúsenými krištáľovými pohármi od renomovaného švédskeho výrobcu skla Orrefors.

„Kľúčovým prvkom konceptu je odstránenie sedadla spolujazdca vodiča. Tak zabezpečili oveľa menej obmedzený výhľad vpred a zároveň vytvorili dojem priestoru a svetla, ktoré vniká dnu."

Výbava Excellence poukazuje na to, že Volvo si od nového typu S90 sľubuje veľa. Zároveň je jasné, že auto bude vlastniť človek, ktorý sa nestará o šoférovanie. Bude si užívať maximálny komfort zadných sedadiel, kde mu nebude prekážať predný spolujazdec. Ako z makety vidno, miesto na sedenie spolujazdca vodiča chýba. Robin Page k tomu povedal: „Jedným z kľúčových prvkov konceptu je odstránenie sedadla spolujazdca vodiča. To sme odstránili preto, aby sme zabezpečili neobmedzený výhľad dopredu a zároveň vytvorili dojem priestoru a svetla, ktoré vďaka tomu vniká dnu. Toto riešenie má okamžitý a upokojujúci účinok.“
 

Koncepcia konzoly Lounge v modeli S90 Excellence prináša tri alternatívy:

1 - mobilná pracovná stanica, ktorej súčasťou je skladací pracovný stolík a veľká obrazovka, kde si môžete pozrieť elektronickú poštu, alebo viesť videokonferencie,

 

2 - zábavný režim, kde si môžete dodatočne vyhľadať najnovšie príspevky zo služby Netflix,

 

3 - relaxačný režim, v ktorom môžete sklopiť sedadlo, vziať z chladničky chladený nápoj a relaxovať s nohami na vyhrievanej opierke pre nohy.


Cestovať v takom luxuse musí byť ozaj pohodlné. Už len nájsť dobrého šoféra... :)