Tých dizajnových zmien je naozaj málo a väčšina ľudí by zmenu nepostrehla. Nové sú napríklad hmlovky, dizajn spojleru či spodná časť predného nárazníku. U modelov V90 a V90 Cross Country zase nájdeme vzadu nové full-LED svetlá so sekvenčnými smerovkami. Do ponuky pribudli aj nové odtiene farieb spolu s novými zliatinovými diskami kolies. To je z exteriérovej zmeny asi tak všetko. 

Potlačenie hluku z okolia a čistič vzduchu

V interiéri nájdeme nový audio systém od spoločnosti Bowers a Wilkins, ktorý sa okrem iného stará aj o potlačenie hluku z okolia. Novinkou je aj takzvaný systém čistenia vzduchu, ktorý bol doposiaľ dostupný len v čínskych verziách S90 a V90. Ten skúma kvalitu vzduchu a vraj ho dokáže vyčistiť od „takmer všetkých malých častíc“ v priebehu niekoľkých minút. Taktiež tieto modely dostali nabíjacie body v podobe USB-C aj vzadu a rovnako aj možnosť bezdrôtového nabíjania smartfónov. Spomenuté novinky budú dostupné aj modelovej sérii 60. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov

Každý model aj s mild-hybridom

Volvo vidí v elektrike jasnú budúcnosť, čo nedávno interpretoval aj šéf značky. Preto sa rozhodli posunúť v otázke elektrifikácie a každý model by mal byť k dispozícii aj so 48-voltovou mild-hybridnou technológiou. Tá by mala podľa Volva znížiť spotrebu paliva, ako aj emisie až do 15 %.

Ak ešte zostaneme pri elektrike, v októbri predstavilo Volvo svoj prvý elektromobil v podobe XC40 a na rok 2022 sa vraj chystá aj elektrická verzia pre novú generáciu XC90.

Zdroj: tlačová správa