Na najvyšších poschodiach koncernu VW je búrka. O personálnych rošádach sa špekuluje už dlhšie, najmä nemecké médiá sa v posledných týždňoch predháňali v tom, kto si tipne najpresnejšie. Väčšina pritom predpovedala, že šéfom VW sa stane súčasný šéf automobilky Porsche, Oliver Blume. Ako sa však nakoniec ukázalo, vedenie koncernu malo pripravený iný plán.

Doterajší šéf značky VW, Herbert Diess, zostáva na čele celého koncernu VW.

Povýšenie "za trest"

„Ralf Brandstätter je jedným z najskúsenejších manažérov spoločnosti. Posledné dva roky úspešne viedol Volkswagen ako prevádzkový riaditeľ a hral kľúčovú úlohu v tranformácii značky,“ hovorí na adresu povýšeného riaditeľa doterajší šéf VW, Herbert Diess. Ten mimochodom z koncernu VW neodchádza, zostáva v jeho čele a viac sa tak môže údajne sústrediť na riadenie a koordináciu jednotlivých koncernových značiek. Predstavenstvu koncernu VW musel Diess objasňovať všetky svoje kroky a vízie, ako dostať značku VW opäť do pozície vysoko ziskového výrobcu. Koncern VW má pritom v najbližšom období investovať 34 mld. eur do výroby elektromobilov a až 50 mld. na nákup batérií do nich.

Niekto postúpil, niekto odišiel

Úplne opačná situácia nastala na pozícii šéfa nákupu. Doterajší riaditeľ nákupu značky VW, Stefan Sommer, totiž svoju pozíciu na konci júna 2020 definitívne opúšťa. Sommer bol zodpovedný aj za výrobu akumulátorov v koncerne. Z oficiálneho vyjadrenia koncernu VW vyplýva, že Sommer odchádza „na základe vlastnej žiadosti a po vzájomnej dohode". Názor na toto formálne vyjadrenie nech si urobí každý sám.

zdroj: Automobilwoche