Ak tipujete, že má nové meno niečo spoločné s Austráliou, tak nie ste príliš ďaleko od pravdy, Renault však neodkazuje na najmenší kontinent, ale na latinský výraz „australis“, ktorý znamená „južný“ alebo niečo z „juhu“.

Marketingové oddelenie automobilky k tomu vymyslelo omáčku o tom, ako má Austral „vyvolávať dojem života a tepla južnej pologule“ a „zároveň to má byť „názov nabádajúci k cestám“. Aj keď ale budeme danú slovnú vatu ignorovať, v každom prípade máme dojem, že ide o dobrú voľbu, ktorá sa bude jednoducho pamätať a nepochybne bude podobným spôsobom rezonovať vo všetkých jazykoch.

Pod karosériou zrejme nový Qashqai

Austral teda nahradí Kadjar a v predaji sa má objaviť počiatkom jari 2022. Auto má mať dĺžku 4,51 metra, takže svojho predchodcu prerastie o nejakých šesť centimetrov, stále to však má byť podľa tlačovej správy Renaultu päťmiestny automobil.

Pretože Francúzi v Európe ešte stále predávajú model Koleos, Austral nebude najväčším SUV v ponuke, zatiaľ ale netušíme, ako by mala vyzerať jeho technika – hádame, že dostane platformu CMF-C aktuálneho Nissanu Qashqai. Renault uvádza, že novinka nadviaže na Arakanu i nový Mégane E-Tech Electric a je pravdepodobné, že bude v ponuke ako E-Tech Hybrid a E-Tech Plug-in Hybrid.

Práve tieto informácie primäla grafikov spolupracujúcich s britskou stránkou Auto Express k vytvoreniu ilustrácií, ktoré by nemuseli by ďaleko od chystanej reality. Ich návrh je veľmi podobný nedávno predstavenému elektrickému modelu Mégane, toto auto si však ešte ponechá spaľovacie motory, medzi ktorými nebude chýbať modernizovaná verzia benzínového štvorvalca 1.3 TCe.

zdroj: Renault, AutoExpress