V rámci TopSpeed.sk testov sme svojho času prevetrali aj tieto dve R.S. krásky

V rámci TopSpeed.sk testov sme svojho času prevetrali aj tieto dve R.S. krásky

Za odchádzajúcim R.S. vám ale nemusí byť smutno, pretože Renault sa dušuje, že nástupca Clio IV R.S. bude ešte lepší. Ruku na srdce, charakterom to ale bude asi o niečo iné auto, keďže bude poháňané novým 1,6 turbomotorom, s výkonom približne 200k. Všetky doteraz známe informácie o tejto pripravovanej novinke sme priniesli v článku Nové Clio IV RS. a Renault Clio RS má turbo, automat a zvuk z reproduktorov. Vážne, v tomto aute sa budú zvuky motora púšťať priamo do reproduktorov na palube vozidla, auto bude inak zvonka celkom tiché. Kam sme sa to dostali? Najprv BMW a teraz už aj Renault...

Taktiež rozmery novinky budú asi niekde celkom inde ako to bolo u odchádzajúceho R.S. Naznačil to už Maroš vo svojom článku Nové Clio je kus auta, viacerými rozmermi prekračuje prvý Megane.

Na čo sa ale môžeme tešiť, to bude pravdepodobne vrcholná verzia Clio Williams. O tej sa vie zatiaľ veľmi málo, dokonca ani to, či na ňom plánuje spolupracovať tím Williams F1. Na prvej generácií sa totiž nepodielal absolútne ničím, požičal autu len svoje meno. Viac informácií nájdete v článku Martina Majerníčka Renault opäť oživuje. Tentoraz príde Clio Williams.