Rolls-Royce si za svojho oficiálneho dílera vybral spoločnosť CarTec Group, ktorá predáva automobily značiek BMW a MINI. Názov dílerstva, do ktorého nikto z nás asi ani nezablúdi, bude Rolls-Royce Motors Cars Prague. Bude sídliť na Pražskej ulici. To ak by ste sa chceli ísť pozrieť aspoň cez okno výkladu. :) Showroom je už vo výstavbe, otvárať ho budú niekedy na jar 2016.  

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Riaditeľ Rolls-Royce Motor Cars pre Európu, James Crichton, je zo situácie nadšený a myslí si, že ekonomický rozvoj, ktorý vraj v strednej a východnej Európe nastal, pomôže predaju týchto luxusných a aristokratických überáut. Okrem Crichtona má radosť aj britská veľvyslankyňa Jan Thompsonová. O značke Rolls-Royce hovorí len v superlatívoch a o postave Spirit of Ecstasy (dáme s roztvorenými krídlami, ktorú nájdete na kapote každého pravého Rollsa) sa vyjadruje, že je symbolom toho najlepšieho, čo v Británii vzniká.

Karel Kadlec, riaditeľ spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars Prague, si pri príležitosti tlačovej konferencie taktiež neodpustil pár superlatívov na margo Rollsov. Rolls-Royce podľa neho stelesňuje luxus a individualitu tak, ako žiadna iná značka a vozidlá značky Rolls-Royce sú vraj synonymami absolútneho úspechu. Okrem toho si myslí, že Spirit of Ecstasy (tá dáma na kapote) mieri v Čechách k žiarivej budúcnosti.

Čo k tomu dodať?

Ak si neviete predstaviť aké to je šoférovať poriadneho Rollsa, v tomto prípade rovno Phantoma, môžete si pozrieť toto video, kde ho chlapík šoféruje s kamerou na hlave.

Známy a zároveň neznámy Angličan, ktorého poznáme pod „pseudonymom“ TaxTheRich, ukazuje, ako sa má s Rollsom jazdiť.