Na Slovensko tak prišla renomovaná, rešpektovaná a dobre rozbehnutá značka. Svojimi aktivitami svet kolies zastrešuje naozaj komplexne. V sortimente sú mnohým dobre známe kvalitné značky ľahko zliatinových diskov AEZ, DOTZ, DEZENT a ENZO. K pestrému portfóliu patria aj oceľové disky Alcar Stahlrad. Horúcou novinkou je vlastné komplexné riešenie od novembra 2014 povinného systému snímania tlaku v pneumatikách TPMS. Týmto chce ALCAR svojim obchodným partnerom aj koncovým zákazníkom zabezpečiť profesionálne riešenie nie len v oblasti predaja, montáže, ale aj poradenstva a servisu nového aktívneho prvku podpory vodiča pri zvyšovaní bezpečnosti cestnej premávky.

ALCAR Group v Europe

ALCAR Group je prítomný vo väčšine krajín EÚ.

Skupina ALCAR ma zastúpenie už v 14 európskych krajinách. Spoločnosť ALCAR SLOVAKIA, s.r.o. je pätnástou v poradí a uzavrie tak väčšinové pokrytie európskeho trhu. Spoločnosť prostredníctvom vyššie uvedených značiek predáva celosvetovo ročne viac ako 5,5 milióna automobilových diskov a zamestnáva už viac ako 1 200 zamestnancov.

Z vyše 5,5 milióna vyrobených kusov diskov ročne pripadá na ľahkozliatinové disky dovedna vyše 1,7 milióna kusov. To každoročne predstavuje obutie pre vyše 425 000 osobných áut. ALCAR by vlatnou kapacitou dokázal prezuť na krásne disky všetky autá evidované v SR v priebehu len 6 sezón.
ALCAR SLOVAKIA loga

Sídlo spoločnosti ALCAR Slovakia je v Trenčíne, v niekdajšom múzeu kolies priamo pod hradom Matúša Čáka.

Spoločný podnik pod názov ALCAR SLOVAKIA, s.r.o., sídli v Trenčíne v niekdajšom známom múzeu kolies priamo na hlavnej ulici pod hradom Matúša Čáka. Pozícu lídra na slovenskom trhu s diskami chce ALCAR Slovakia upevniť ešte profesionálnejším prístupom, odbornosťou a širokým sortimentom. Funkciu výkonného riaditeľa spoločnosti bude reprezentovať v brandži dobre zorientovaný Ing. Pavol Flašík. V nasledujúcich obdobiach ALCAR SLOVAKIA prinesie svojim klientom rad nových služieb a štandardov, ktoré budú môcť využívať rovnako ako zákazníci skupiny ALCAR v celej Európe.

ALCAR SLOVAKIA Pavol FLASIK riaditel

Riaditeľom 15. divízie ALCAR Group na Slovensku je Pavol Flašík. Muž, ktorý sa vo svete kolies pohybuje už nejaký ten rok a v problematike nášho trhu je veľmi dobre zorientovaný.

Je celkom pochopiteľné, že vybrať si vhodný dizaj a rozmery diskov z veľkého množstva vzorov je časovo zdĺhavé a na predstavivosť mimoriadne náročné. Preto na webstránke www.alcar.sk nájdete prepracovaný konfigurátor vhodných kombinácií diskov uvedených výrobcov a vašich áut. Stačí vybrať váš model auta, zvoliť jeho presnú, alebo najbližšiu možnú farbu laku a už len kombinovať vhodné dizajny, priemery a značky ľahkozliatinových diskov k nemu.

ALCAR Slovakia konfigurator

Ponuka diskov pre väčšinu áut bežných v Európe je naozaj mimoriadne široká.