Bill Warner dokázal na takomto stroji jazdiť rýchlosťou vyššou ako 500 km/h.

Bill Warner je poslednou obeťou prekonávania rýchlostných rekordov. Jeho meno v našich končinách síce nikto nepozná, no rozhodne si zalúži, aby sme mu venovali pár riadkov. 44 ročný rekordér zomrel začiatkom tohto týždňa. Havaroval priamo počas prekonávania svojho vlastného rekordu.

 

V rýchlosti 459 km/h stratil nad svojim upraveným motocyklom Suzuki Hayabusa kontrolu a havaroval. Smrť ho nenašla priamo na trati. Tesne po nehode bol pri vedomí a komunikoval s okolím. Po prevoze do nemocnice zomrel 1 hodinu a 15 minút po nehode. Presné príčiny nešťastia zatiaľ nie sú známe.

Za neúspešné pokusy prekonávať rýchlostné rekordy sa niekedy platí životom. V minulosti takt prišlo o život už veľa ľudí. Posledným je Bill Warner.

Bill Warner pritom nebol žiaden chlapík, ktorý sedel druhýkrát na motorke. V roku 2011 stanovil svetový rýchlostný rekord v jazde na motocykli na hodnotu 502 km/h. Teraz sa svoje maximum pokúsil posunúť ešte ďalej. Bohužiaľ, neúspešne. Nevydarený pokus ho stál život.

 

Smrť na trati nie je len doménou minulého storočia. Tento prípad je jasným dôkazom, že aj v dobe veľkých bezpečnostných opatrení môže dôjsť k smrteľnej nehode. Na cestách to platí niekoľkonásobne. Nie každý, kto jazdí s plynom na podlahe je pretekár alebo rekordér.

 

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj:  MEGA fotogaléria z HELL King of Drift Košice (vďaka fotoHD.sk)

Bill Warner