Dni luxusnej limuzíny Bentley Mulsanne sú zrátané. Štvorkolesové stelesnenie najvyššieho automobilového prepychu sa lúči špeciálnou edíciou Mulsanne 6.75 Edition by Mulliner oslavujúcou nielen tento modelový rad, ale aj klenot pod jeho prednou kapotou. Je ním obrovský osemvalec 6.75 V8 naladený na výkon 390 kW (530 k) a max. krútiaci moment 1100 Nm. Odchod jednej legendy však znamená príchod niečoho nového. Čo to však bude?

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Pre limuzínu nie je trh

Šéf automobilky Bentley, Adrian Hallmark nemá pre priaznivcov klasických limuzín dobré správy. „Za starých, dobrých čias, ešte keď sme v segmente superluxusných limuzín operovali s modelom Arnage, boli globálne predaje v tomto odvetví približne 1500 – 2000 limuzín ročne,“ uviedol Hallmark. „Dnes sa tu ročne predáva maximálne 1000 áut, z toho patrí asi polovica značke Bentley,“ pokračuje. Ako ďalej uvádza, to je príliš málo na to, aby sa stihol zaplatiť celý vývoj novej generácie. Aby si to mohla fabrika dovoliť, musí svojej novinke zabezpečiť väčšie predaje. A ako sa ukazuje, iným modelom, ako SUV, sa dnes väčšie čísla nedajú dosiahnuť. Halmark zároveň potvrdil, že sa Bentley superluxusného segmentu nechce vzdať. Očakávať preto môžeme prepychové SUV s logom Bentley, ktoré sa svojou reprezentatívnosťou a imidžom vyrovná odchádzajúcej limuzíne Mulsanne. A Bentayga zostane v hierarchii značky až pod ním.

Bentley Bentayga čoskoro opustí pozíciu jediného SUV značky. Príde ešte niečo väčšie.

Elektromobil to nebude

Vedenie značky potvrdilo, že ich luxusná novinka rozhodne nebude čistým elektromobilom. Aby dokázala splniť nároky náročných zákazníkov požadujúcich jemnosť, výkon aj dojazd a zároveň aspoň čiastočne vyhovieť európskej legislatíve, musí prísť s hybridným pohonom. Kedy sa novinka ukáže na trhu, je však nateraz vo hviezdach.

zdroj: caranddriver.com