Napriek tomu podľa šéfa prestížnej automobilky, Adriana Hallmarka, o elektromobile v Bentley uvažujú. Nielen kvôli emisnému legislatívnemu tlaku, ktorý by produkciou elektromobilu patrične povolil, ale aj kvôli zákazníkom, ktorí by boli elektrické Bentley ochotní kúpiť. Dokonca ho veľký počet z nich vyžaduje. Automobilka si totiž dala urobiť podrobný prieskum očakávaní svojich tradičných aj nových zákazníkov a práve ten poukázal na zaujímavú skutočnosť. Jadro klientov už netvoria len konzervatívni zákazníci brániaci sa zmenám, ale aj mladá klientela, ktorá chce určovať trendy, viesť sa na súčasnej technologickej vlne a vyťažiť  z nej maximum výhod aj pre seba. A nie je ich málo, podľa prieskumu by totiž až 60 % klientov najprestížnejšieho segmentu bolo ochotných kúpiť si elektrické Bentley. Má to však podmienku, musí ísť o auto patričných kvalít.

zdroj: Bentley

Pre elektromobily vraj neexistujú efektívne technológie

Práve v tom vidí vedenie Bentley problém. Podľa Hallmarka momentálne neexistujú dostatočne efektívne technológie, ktoré by ich autu zabezpečili plnenie tradičných hodnôt značky, na ktoré sú zákazníci zvyknutí. Problém je najmä v hmotnosti prípadného elektromobilu. Aby mal totiž ponúknuť potrebný dojazd, musel by mať veľmi veľké a ťažké akumulátory. A to nie je momentálne akceptovateľné. Podľa vedenia automobilky musia počkať, kým sa na trh dostanú akumulátory s väčšou energetickou hustotou. Odhadujú však, že skôr ako v roku 2025 to nebude. Ani tento dátum pritom neoznačil Hallmark za definitívny, všetko ukáže až vývoj v nasledujúcich rokoch.

zdroj: Bentley

Ako sa teda zdá, klientom túžiacim aspoň po nejakej forme elektrifikácie musí zatiaľ stačiť Bentley Bentayga Hybrid kombinujúci benzínový prepĺňaný motor 3.0 V6 a elektromotor. Na čistokrvný elektromobil musia minimálne na šesť rokov zabudnúť.