Štartovná listina prvých pretekov ŠKODA CUP evidovala typy Felicia, Fabia, Fabia Combi a Octavia Combi. Prvé miesto v tejto kategórii už po druhej zo štyroch meraných jázd obsadil Miro Harušťák, ktorý preteká v kategórii S2 do 1 600 ccm na slalomársky upravenej Škode Felicia 1,6. Celodenná bitka prebiehala najmä o 2. a 3. miesto. Konečné poradie bolo pre všetkých úsmevným a príjemným prekvapením. Všetky tri hodnotené miesta patrili majiteľom modifikovaných modelov Škoda Felicia. Na 2. miesto sa počas záverečného vyhlasovania výsledkov postavil ostrieľaný automobilový slalomár Tomáš Ryšánek, ktorý v celkovom hodnotení predstihol Michala Krajčoviča len o 1,1 sekundy. Obaja jazdci majú k dispozícii verzie 1,3 MPi.

Pohár ŠKODA CUP so seriálom AZ pneu AutoSlalom bude pokračovať po letnej pauze 29. augusta na niekdajších skúšobných dráhach v areáli fabriky Matador v Púchove. Majitelia vozidiel Škoda tak budú mať opäť skvelú príležitosť vyskúšať si preteky v tejto bezpečnej motoršportovej disciplíne na vlastnom automobile. Tamojšia trať dlhá takmer 1,3 kilometra patrí k stredne rýchlym a vyhovuje skôr výkonnejším vozidlám.

Autá značky Škoda sú súčasťou pretekov seriálu AutoSlalom od samého začiatku. Dnes patrí komunita pretekárov Škoda medzi najpočetnejšie skupiny majiteľov vozidiel rovnakej značky v celom štartovnom poli. Vo veľkej miere ide o jazdcov, ktorí svoju Škodu používajú denne. Spestrenie každých pretekov tvorí samostatná dámska kategória, v rámci ktorej jazdia dámy na autách značky Škoda a pravidelne dosahujú výborné výsledky.


Víťazi I. kola ŠKODA CUP 2010

I. miesto     št. č. 018    Miroslav HARUŠŤÁK    ŠKODA FELICIA 1,6i        1:59,567 min.
II. miesto    št. č. 003    Tomáš RYŠÁNEK        ŠKODA FELICIA 1,3i        2:06,161 min.
III. miesto   št. č. 027    Michal KRAJČOVIČ     ŠKODA FELICIA 1,3i        2:07,285 min.

Všetko o seriáli AZ pneu AutoSlalom nájdete na www.autoslalom.sk