O civilnej Toyote Supra MK5 sa stále nesú len dohady. Čas príchodu sa však blíži a veľa z nás sa nevie dočkať.

Výrobca na oficiálnom Twitteri pre Spojené Kráľovstvo potvrdil, že civilná verzia príde približne v prvej polovici budúceho roka. Vyzerá to tak, že svetovú premiéru si auto odohrá na autosalóne v Detroite. Prečo práve Detroit? No preto, lebo prvý koncept vtedy ešte len možnej Supry známeho ako Toyota FT-1 v r. 2014 predstavili práve tam. 

Ako bude novinka vyzerať? Je viac než isté, že tvarové kontúry nebudú veľmi odlišné od pretekárskeho konceptu GR Supra, ktorý vychádza tiež z FT-1. Toyota navyše sľubuje, že auto nebude jednoduchá dvojička BMW, ktoré sa na vývoji tiež aktívne podieľa. Dizajn je jedna vec, ale čo motor? Máme pre mnohých dobrú správu. Pod kapotou bude 6-valec. Prečo? Vydupali si to predovšetkým Američania. Ako? No jednoducho. Supra bez radového 6-valca jednoducho nemôže byť Supra. Iné usporiadanie a typ motora tam mimochodom ani nikdy nebolo. Na druhej strane však nie je vylúčená kombinácia spaľovacieho motora a elektriny - čiže hybridu. 


Prečo to Toyote tak dlho trvá? Jednoducho Toyota Supra je veľmi silný pojem. Chcú novým zákazníkom priniesť rovnako kvalitné a charizmatické autá, ako tomu bolo pri predošlých 4. generáciách. 

Zdroj: go.newfusion.com

Foto: MotorAuthority