Správy o definitívnom ukončení modelu Škoda Fabia Combi vyvolala medzi zákazníkmi doslova paniku. U predajcov sa zo dňa na deň stala nedostatkovým tovarom a čakacie doby presahovali takmer všetko ostatné, čo mala Škodovka v ponuke. Najmä Česi a Slováci na Fabii Combi doslova vyrástli a pre mnohých predstavovala vstupenku do sveta praktických a priestranných modelov. Automobilka to však videla inak a ako náhradu sa rozhodla ponúknuť frajerský hatchback Scala. A aj keď ide o praktický päťdverový model, jeho vyššia cena vystavila stopku väčšine klientov uvažujúcim nad Fabiou Combi. A v tom je, zdá sa, kameň úrazu.

Škoda Scala nie je zlá, ale praktickú Fabiu Combi nahradiť nevie, ani keby sa rozkrájala. Dôvod? Vyššia cena.

Scala je fajn, ale Fabiu Combi nahradiť nevie

Podľa dostupných informácií nezostala obrovská vlna záujmu o posledné Fabie Combi bez povšimnutia. Vedenie koncernu aj samotnej automobilky údajne zmenili svoju taktiku a v súčasnosti predsa len pracujú aj na štvrtej generácii modelu Škoda Fabia Combi. Okrem uspokojenia novej vlny zákazníkov by však mala prítomnosť Fabie Combi vo výrobnom portfóliu značky aj ďalšiu výhodu. Šlo by o jediné koncernové kombi postavené na novej podvozkovej platforme MQB A0. Ktovie, možno aj to nakoniec rozhodlo v jej prospech.

Segment malých kombi verzií už opustil aj Seat s Ibizou ST. Nová Škoda Fabia Combi tak bude mať celé koncernové ihrisko len pre seba.