Legendárne písmená vRS nájdeme len na Octavii III. V ponuke je síce viac modelov, než kedy predtým, no žiaden ďalší typ. Ak Fabia III RS "nedáva" zmysel, Superb by naozaj mohol, nemyslíte?

Nerátajú so Superbom RS?

Pri úvahách nad  Superbom RS sa diskutovalo hlavne o motore. Najvýkonnejší v ponuke je 280 koňový 2.0 TSI. Model RS by mal mať niečo extra. Koncern VW v tomto smere nemá núdzu o možnosti. Hovorilo sa o motore z VW Golf 7 R s max. výkonom 300 koní. No boli to skôr zbožné priania novinárov. Je málo pravdepodobné, že by niekto v Škoda Auto s modelom Superb RS rátal. Škoda urobila rozumný krok a predstavila SportLine, ktorý je skôr švihácky hltač diaľničných kilometrov, nie bojovník pre zákruty. Základná cena aj výbavou nabitej novinky začína na 31 500 €. Verzia kombi stojí len o 1200 € viac, teda začína na 32 700 €.

Superb SportLine bude v ponuke s takmer kompletnou motorovou paletou okrem najslabšieho benzínového a dieselového motora. Objednávky na týchto fešákov začnú autorizovaní partneri ŠKODA AUTO na Slovensku prijímať až v septembri tohto roku. Dovtedy sa musia vysporiadať s 6-8 mesačnými čakacími dobami na dodávky bežných modelov...

Identifikačným znakom sú štýlové čierne 18 alebo 19-palcové disky, vyšší stupeň tónovania bočných skiel od stĺpika B dozadu a skla piatych dverí a pre lepší vzhľad aj jazdné vlastnosti aj o 15 mm znížený športový podvozok. Športové nárazníky, zadný difúzor, viditeľné výfuky a vybrané diely lakované čiernou lesklou farbou len dotvárajú zaujímavý celok. V interiéri ponúka aj navigačný systém Columbus, Sound System Canton, kožou obšitý trojramenný športový volant a hlavicu radiacej páky, športové sedadlá s exkluzívnym čalúnením, pedále v hliníkovom prevedení a ozdobné lišty v karbónovom dekore. Samozrejmosťou je kompletná sada inteligentných asistenčných systémov.

Slovenska premiera Skoda Superb Sportline

Škodu Superb SportLine ako aj iné modely značky predstavil na tlačovej konferencii konateľ spoločnosti Karel Sklenář.