Octavia vo výbave Laurin & Klement bude v ponuke oproti základnej Octavii s novými 18-palcovými diskami, bi-xenónovými svetlami a LED diódami pre denné svietenie. Pre interiér v Škode prichystali kombináciu kože a Alcantary s dekoratívnym lemovaním. Okrem toho i štvorramenný multifunkčný volant, dekoratívne lišty v špecifickom dizajne a audio systém Canton. 

Pod kapotou si budú môcť zákazníci vybrať spomedzi troch agregátov - 1,8 TSI s výkonom 132 kW (180 k) alebo 2,0-litrový TDI doposiaľ vyhradený pre Octaviu RS. Vznetové agregáty budú s výkonom 110 kW (150 k) a 135 kW (184 k). Benzínový motor spolu so slabším dízlom je možné spárovať s manuálnou alebo DSG prevodovkou, výkonnejší dízel zasa iba s prevodovkou DSG a pohonom všetkých kolies. Ale štvorkolka môže byť i v kombinácii 1,8 TSI + DSG a s manuálom + 150 koňovým TDI. Výkonnejší dízlový motor s šesťstupňovou prevodovkou DSG príde na trh ako štvorkolka v druhej polovici tohto roku.

V Ženeve Škoda predstaví aj Octaviu na zemný plyn, Scout a taktiež dizajnovú štúdiu VisionC. Škoda Fabia vo verzii Monte Carlo neostane osamotená, v Ženeve predstavia v úprave Monte Carlo aj Yeti, Rapid Spaceback a Citigo.