Mašinka ako z akčného filmu stojí v prepočte cca 4600 eur. 

Vystreľovacie GPS sledovacie zariadenie

To, že páchatelia sa snažia pred políciou uniknúť, nie je novinkou ani na našich cestách. U nás  momentálne zákon povoľuje iba jeden technický prostriedok na zastavenie vozidiel, a tým je zastavovací pás. Ten z rôznych dôvodov policajti takmer vôbec nepoužívajú. Za oceánom majú muži zákona lepšie technické vybavenie a aj väčšie práva. Posledným kvietkom je vystreľovacie GPS sledovacie zariadenie. Pýtate sa, ako to funguje? V mriežke chladiča policajného auta je za plastovou záslepkou (v tvare starej plochej zásuvky na 380V) umiestnený „náboj“ s GPS vysielačom. Stlačením tlačidla ho policajt aktivuje a ten sa prichytí na kovovú časť auta. Ale čo v prípade, ak je karoséria z hliníka, laminátu, alebo karbónu? Nič, jednoducho to nebude fungovať.   

Má zariadenie význam? Teoreticky áno. Môže eliminovať škody na živote, zdraví a majetku. A to tým, že policajti nebudú musieť riskovať, keď dajú páchateľovi mylnú domnienku, že sa im v premávke stratil. Lenže aj tým, že bude s týmto zariadením unikať, môže spôsobiť nehodu. 

Takže záver je v mojich očiach takýto: zariadenie má pre policajtov zmysel. Naháňačky ale aj tak z ciest úplne nevymiznú. Policajti budú musieť nebezpečného páchateľa zneškodniť veľmi rýchlo, rovnako ako bez GPS "náboja". Mašinka im iba uľahčí lokalizáciu, ak stratia vizuálny kontakt, čo je tiež veľké plus. Za mňa dávam plus minule spomínanému lasu.