Jednotný štandard pre všetkých

Projekt má základňu v Mníchove. Do konca roka pribudne v Európe 20 staníc. Rozmiestnené budú najmä v Rakúsku, Nemecku a Nórsku, teda v krajinách, kde sú elektromobily rozšírené. Nabíjačky budú medzi sebou vzdialené 120 km, spoločný bude európsky štandard pre kombinované nabíjanie. Jeden nabíjací bod bude mať kapacitu až 350 kW a výrazne zníži dobu nabíjania v porovnaní s už existujúcimi systémami. Jednotný štandard zabezpečí nabíjanie viacerých áut rôznych značiek a technických riešení súčasne.

„Prvá celoeurópska sieť rýchlonabíjacích staníc zohráva dôležitú úlohu pri rozvoji trhu elektromobilov. Projekt IONITY pomôže spoločnému cieľu, a to poskytnúť zákazníkom rýchle dobitie a zaplatenie platobnou kartou. To výrazne uľahčí cestovanie na dlhšie vzdialenosti,“ hovorí Michael Hajesch, CEO projektu. 

Všetky zúčastnené strany majú v IONITY zhodný podiel. Do roku 2018 rozšíria sieť na 100 staníc. IONITY vyzvalo aj ostatné automobilky, aby sa pridali k projektu, ktorý má spraviť elektromobily príťažlivejšie pre potencionálnych zákazníkov a zlepšiť ich použiteľnosť na dlhé trasy, naprieč Európou.

Zdroj: carscoops, techcrunch

Zdroj foto: Ionity, VW