Divíziu Nismo azda netreba predstavovať. Práve s týmto prívlastkom príde na trh elektrický Leaf, ktorý by mal v kupujúcich vzbudiť miernu dávku športovosti. Podľa dostupných informácií však zatiaľ nepôjde o model so zvýšeným výkonom, ďalším mínusom je cieľový trh (len Japonsko).

Je športovosť to pravé, čo budú zákazníci na elektromobiloch neskôr vyžadovať?

Podľa webu carthrottle by však malo dôjsť k ostrejšiemu naladeniu celého hnacieho traktu. O športové jazdné vlastnosti asi majiteľom Leafu Nismo stále nepôjde, i keď Nismu technici nadelia športovejšie pruženie. Dôležitou zmenou bude aj dizajn vozidla s logami Nismo, 18-palcovými diskami alebo červenými detailmi na karosérii. Málo čo zo spomenutého však robí auto športovejším...

Vnútri bude tiež doplnená červená farba spolu so športovým volantom a červeným pruhom v oblasti 12 hodín. Iste, od automobilu s prívlastkom Nismo by sme čakali aj nejaké to zvýšenie výkonu, ale je to potrebné pri takomto type auta? A je vôbec potrebný športovo ladený derivát Leafu? Odpoveď nechám na vás. Či sa model dostane aj do Európy, to je tiež otázne.

Zdroj: carthrottle

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov