Možno ste počas zhonu nezachytili informáciu o ničivej búrke, ktorá bičovala nielen krajinu Stredozemného mora. A práve to bola údajná príčina, prečo autá začali horieť. Extrémne vlny zaplavili prístav, slaná voda sa dostala k akumulátorom, čo vyvolalo skrat a následný požiar. Okrem spomínaných Maserati horeli aj iné značky a stroje. Informáciu o výške škody sa nám zatiaľ nepodarilo vypátrať. Málo to však nebude, keďže cena za Maserati sa bežne pohybuje na úrovni viac ako 100 000 eur. 

Na internete je dokonca zverejnené video, v ktorom luxusné autá horia doslova ako v pekle. Požiar je zvyčajne hotová katastrofa, a toto nie je výnimkou. Až sa ťažko na to pozerá. Našťastie však nik nebol zranený a ani nezomrel. Táto udalosť si teda vyžiadala iba enormné materiálne škody. Najviac sklamané budú nielen poisťovne, ale smutní budú aj zákazníci, ktorí si budú na svoje objednané autá musieť ešte počkať.

Toto nebol prvý požiar v tamojšom prístave za posledné dva týždne. Zhruba týždeň pred týmto rozsiahlym požiarom tu kompletne zhorela aj administratívna budova. Nuž, keď sa darí, tak sa darí. Pri tomto požiari spoločne zasahovalo 14 posádok hasičov.