Ministerstvo vnútra nám potvrdilo, že záujem dotknutých motoristov rastie. „Počet žiadostí o výmenu uvedených (ružových) vodičských preukazov stúpol, oddelenia dokladov odboru poriadkovej polície okresných riaditeľstiev Policajného zboru ich však vybavujú priebežne,“ uviedlo pre Topspeed.sk tlačové oddelenie rezortu vnútra. Či je v pláne aj posilnenie kapacít, štát nespresňuje.

Celkovo bolo takýchto ružových vodičákov vydaných do apríla 2004 zhruba 380-tisíc, ministerstva vnútra sme sa preto spýtali aj to, koľko ich je stále reálne v obehu do dnešného dňa. Číslo doplníme do článku po poskytnutí stanoviska.

Stojí 6,50 eura

O vydanie vodičského preukazu môžete požiadať na ktoromkoľvek oddelení dokladov Policajného zboru. Správny poplatok je vo výške 6,50 eura.

Ak bude potrebovať, vodičský preukaz vám vyhotovia urýchlene do dvoch pracovných dní, pričom správny poplatok je vtedy 26 eur.

Kedy sa teda oplatí ísť na políciu a požiadať o nový vodičák? Kapacity úradov v období pred letom spravidla zapĺňajú žiadosti o cestovné pasy kvôli blížiacim sa dovolenkám. „Občania sa o vydanie nových cestovných pasov spravidla začínajú zaujímať už v priebehu mesiacov apríl a máj,“ uvádza rezort vnútra.

Ak sa vás uvedená situácia týka a chcete si vybaviť nový vodičák čo najskôr, oplatí sa využiť príležitosť ešte pred letným náporom.