Podľa informácií rumunskej fabriky bude nová generácia Dacie Sandero podstatne luxusnejším a kvalitnejšie vybaveným hatchbackom, než doteraz. Vyplýva to nielen z prísnejšej bezpečnostnej legislatívy vyžadujúcej asistenčné prvky, ktoré doteraz lacné autá mať nemuseli, ale aj z vyšších očakávaní zákazníkov, ktorí už nie sú ochotní kupovať autá bez výbavy. Spolu s tým ide ruku v ruke aj logistika vo výrobe, ktorá jednoducho velí výrobu výbavových verzií s minimálnymi odlišnosťami, prípadne produkciu najlepšie vybavených exemplárv, z ktorých sú softvérovými zásahmi „odrezané“ prvky drahších verzií.

S držiakom na mobil a manuálnou klímou

Už základná Dacia Sandero 2021 sa má preto na európskych trhoch ponúkať multifunkčný volant, manuálnu klimatizáciu, svetelný senzor, limitér (obmedzovač rýchlosti) a integrovaný držiak na mobilný telefón namiesto vstavaného dotykového displeja. Či automobilka nakoniec pripraví aj nejakú ešte „sociálnejšiu“ výbavu, nie je v tejto chvíli jasné, zdá sa však, že nie. Vrcholná výbava bude disponovať stredovým 8-palcovým dotykovým displejom infotainmentu Media Control s hlasovým ovládaním, konektivitou Apple CarPlay a Android Auto a automatickou klimatizáciou.

Základná verzia Sandera dostane namiesto 8-palcového dotykového displeja v strede palubnej dosky integrovaný držiak mobilného telefónu. V podstate nenáročné a šikovné riešenie. Resp., lepšie toto ako nič.

S čiernymi nárazníkmi

Na fotografiách auta však fabrika neukazuje exteriér základnej výbavy. Tá totiž nedostane lakované nárazníky, ani zliatinové disky. Rovnako ako doteraz spoznáme základnú verziu novej Dacie Sandero 2021 podľa veľkých nelakovaných nárazníkov a 15-palcových oceľových diskov s okrasnými puklicami.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 24 obrázkov

zdroj: Renault